O klenotoch prírody vo Varíne

O klenotoch prírody vo Varíne

O klenotoch prírody vo Varíne

Pod štítmi Malej Fatry sa počas víkendu 10.-12.februára 2017 stretli mladí Stromáci z celého Slovenska, aby rozvíjali svoju osobnosť a vzťah k prírode. Seminár Klenoty slovenskej prírody sa zameral na 4 hlavné témy: rozvoj osobnosti, metodika E-U-R, krajinná fotografia a ochrana prírody v praxi.


Seminárom previedli účastníkov štyria lektori: Ing. Jozef Kahan, PhD., ktorý pomocou testu osobnosti a rolovej hry, motivoval účastníkov hľadať riešenia pre zlepšovanie životného prostredia v našich každodenných životoch. Mgr. Adriana Kováčová previedla Stromákov Metodikou E-U-R. Spolu vytvárali návrhy outdoorových aktivít pre žiakov základných škôl a návštevníkov národných parkov. Tu sa v plnej sile ukázala aj veľká tvorivosť účastníkov. Spolu s Richardom Weberom pozerali na krajinu cez hľadáčik fotoaparátu a učili sa, ako správne vytvárať príťažlivé fotografie krajiny a prírody bez ohľadu na to, či fotíme mobilom, alebo zrkadlovkou.

Mgr. David Turčáni, PhD. rozprával o globálnych a lokálnych problémoch životného prostredia, a ako tvorivou formou odprezentovať krásu našich klenotov slovenskej prírody. Z aktivity vznikli nápadité ekoplagáty národných parkov. Na tento blok nadväzovala beseda o praktickej ochrane prírody, na ktorú prijal pozvanie vedúci oddelenia strážnej služby Národného parku Malá Fatra Mgr. Michal Babnič. Táto časť programu vyvolala najväčšiu diskusiu, kde Stromákov zaujímala najmä ochrana našich veľkých šeliem a plánovaný rozvoj diaľnice D1.

Aktivita je realizovaná v rámci projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.